Sevgili Öğrencilerimiz,
2012 yılında Şanlıurfa Meslek Yüksekokulu'nun Şanlıurfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu adıyla iki farklı birime dönüşmesi ile kurulan Yüksekokulumuz, otuz yılı aşkın bir süredir ülke endüstrisinin ihtiyacını karşılayacak mezunlar vermiştir. Bununla beraber Şanlıurfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, bölgedeki diğer meslek yüksekokullarına göre kurumsallaşma sürecinde oldukça önemli yol almış, kurumsal ilkelerle yönetilen, gelenekselleşmiş yapısı ile eğitim öğretime devam etmektedir.
 
Yüksekokulumuz Bünyesinde Bilgisayar Teknolojileri, Elektrik ve Enerji, Elektronik ve Otomasyon, İnşaat, Makine ve Metal Teknolojileri, Mimarlık ve Şehir Planlama, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri, Ulaştırma Hizmetleri, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlere bağlı olarak da Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi, Makine, Mimari Restorasyon, Mimari Dekoratif Sanatlar, Otomotiv Teknolojisi, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programları ile aktif olarak eğitim öğretime devam etmektedir.
 
Günümüzün hızla değişen rekabet koşullarında nitelikli ara insan gücünü yetiştirmek amacıyla yapılandırılmış olan meslek yüksekokulumuzun temel hedefleri; bilim ve teknoloji alanında günceli takip eden, yeniliklere açık, katılımcı, çağın gelişimiyle paralel gelişen ve toplumun gelişimine katkı sağlayan, öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla; topluma faydalı, sosyal ilişkileri güçlü, sosyal ve mesleki özgüveni yüksek, iş yaşamının gerekleri ve çağın koşullarına uygun donanımlı mezun bireyler yetiştirebilmektir.
Bu hedefler doğrultusunda, Harran Üniversitesi Şanlıurfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, stratejik iş gücünü yetiştirmek ve mesleki teknik eğitimde tüm kaynakları harekete geçirmek üzere, büyük bir hızla, çalışmalarına devam etmektedir.

 
Sizlere bilgi ve tecrübelerini paylaşmaktan zevk duyan, genç, deneyimli ve kendisini ulusal ve uluslararası düzeyde ispatlamış bilim insanlarının olduğu, bilimde sınır tanımayan, her türlü bilimsel fikrin değerlendirildiği ve öğrencilerimizin de içinde yer aldığı bilimsel faaliyetlere imkânlarını sonuna kadar açan yönetim anlayışının olduğu üniversitemize ve yüksekokulumuza hoş geldiniz diyor,

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                         Doç. Dr. Veysel GÜMÜŞ

ÖĞRENCİ İŞLERİ İLETİŞİM

İletişim Numaraları 
0 414 318 3000
Dahili: 
2634-2609-3934

BOLOGNA

 

HAFTALIK DERS PROGRAMI (2021-2022 BAHAR)

BİLGİ SİSTEMİ

KALİTE YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ

KARİYER MERKEZİ