Sevgili Öğrenciler, Değerli Akademisyenler ve Saygıdeğer Paydaşlarımız,

Şanlıurfa Meslek Yüksekokulu 1982 yılında 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları teşkilatı hakkındaki 41 sayılı kanun hükmünde kararname uyarınca Dicle Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuştur. Şanlıurfa Meslek Yüksekokulu 09/07/1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla Dicle Üniversitesi'nden ayrılarak yeni kurulan Harran Üniversitesi'ne bağlanmıştır. 2012 yılında ise Şanlıurfa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ismini almıştır. Yüksekokulumuz bünyesinde Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, Harita ve Kadastro, İnşaat Teknolojisi, Makine, Mimari Restorasyon, Mimari Dekoratif Sanatlar, Otomotiv Teknolojisi, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi ile Mekatronik programları bulunmaktadır.

Meslek yüksekokulumuz, yenilikçi eğitim yaklaşımları, nitelikli akademisyenleri ve güçlü iş bağlantıları ile sizlerin ihtiyaçlarına yönelik eğitim programları sunmaktadır. Misyonumuz, öğrencilerimizin iş dünyasındaki ihtiyaçlarına yönelik beceriler kazanmalarını sağlamaktır. Bu nedenle, öğrencilerimize iş dünyasında rekabetçi bir avantaj sağlamak için çeşitli sektörlerle iş birliği yapıyoruz ve onların ihtiyaçlarına uygun programlar sunuyoruz. Ayrıca, öğrencilerimizi kariyer hedeflerine ulaşmaları için staj olanakları ve iş yeri eğitimleri ile destekleyerek mezuniyet sonrası istihdam fırsatları sunuyoruz.

Akademisyenlerimiz, ileri düzeydeki bilgi birikimleri ve deneyimleri ile öğrencilerimize öncü eğitim ve öğretim metotları sunmaktadır. İş dünyasındaki en son gelişmeleri yakından takip ederek, öğrencilerimizin becerilerini geliştirmeye yönelik ders içeriklerimizi ve uygulamalarımızı sürekli olarak güncellemekteyiz.

Bizim başarımız, ancak sizlerin de desteğiyle mümkündür. Sizlerin iş birliği ve önerileriniz, bize ve kurumumuzun gelişmesine yol gösterici olacaktır. Bu nedenle, sizlerle sürekli iletişim halinde olmak istiyoruz. Sonuç olarak, meslek yüksekokulumuzda öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun bir eğitim sunmaktayız ve onları iş dünyasının ihtiyaçlarına göre en iyi şekilde hazırlamaktayız. Sizleri de meslek yüksekokulumuzun öğrencilerine sunduğumuz fırsatlardan yararlanmak ve onların başarısında yer almak için kurumumuzla daha yakından tanışmaya davet ediyoruz.

Saygılarımla,


Doç. Dr. Hasan ŞAHİN

Müdür

 

                                                                                                              

MEZUN PORTALI

ÖĞRENCİ İŞLERİ İLETİŞİM

İletişim Numaraları 
0 414 318 3000
Dahili: 
2634-2609-3934

YETENEK KAPISI

KARİYER MERKEZİ