Harran Üniversitesi  ŞanlıurfaTeknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda 2016-2017 akademik yılı mezuniyet törenleri yapıldı. 
 Bu yılki ilk mezuniyet töreni Teknik Bilimler MYO tarafından Eyyübiye Yerleşkesindeki açık alanda gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Tahir Güllüoğlu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Azmi Aktacir Öğretim Elemanları, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program okul birincisi olan öğrencinin konuşmalarıyla devam etti.
Törende konuşma yapan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Öğrencilerimizin bu mutlu günlerinde bizleri unutmayacakları bir etkinlikle uğurlamak istedik. Buradan mezun oldunuz. Fakat her şey bitmedi. Eğitim hayat boyu devam eden bir şeydir. Buradaki en büyük yanlışlık, ‘Biz mezun olduk devlet bize iş versin’ anlayışıdır. Dünyanın hiçbir ülkesinde bu şekilde kalkınan bir devlet yok. Yatırım yapma konusunda cesur olacaksınız” diyerek parayı yatırıma dönüştürmede tereddüt edenlere sitem etti.
Zekatın duran paranın cezası olduğuna dikkat çeken Rektör Taşaltın, öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. 
Programda konuşan Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Azmi Aktacir ise 16 bölüm ve 2533 öğrencinin bulunduğu Teknik Bilimlerde bu yıl yaklaşık olarak 400 mezun verdiklerini söyleyerek mezun olan öğrencilere yeni hayatına başarılar diledi. 
Dereceye giren öğrencilere verilen ödüllerin ardından davul zurna ve müzik eşliğinde program devam etti.