Dicle Üniversitesinden, Öğr.Gör.İbrahim YENİGÜN tarafından verilen, “Otoyola Girmeden Son İstasyon” adlı kişisel gelişim programı, Şanlıurfa Harran Üniversitesi öğrencileri için gerçekleştirildi.

Yeni ve geliştirilmiş son versiyonunun paylaşıldığı kişisel gelişim programına, öğrenciler ve akademisyenler katıldı. Yoğun ilgi ve beğeni gören program, Harran Üniversitesi Eyyübiye kampüsünde gerçekleştirildi.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen programla ilgili bilgiler veren Öğr.Gör.İbrahim YENİGÜN şunları paylaştı: “Programımızın, bugün, bir yenisini daha, Şanlıurfa Harran Üniversitesinden değerli katılımcılar için gerçekleştirdik. Yoğun ders süreçlerindeki ortamdan biraz uzaklaştırmak, yarınlarına dair büyük planları olan arkadaşlarımıza; hayata dair önemli mesajları, biraz sıradışı ancak oldukça etkili ve son derece keyifli bir metodla paylaşmış olduk. Programın isminden de anlaşılacağı üzere; Hepimiz bir hayat yolculuğunda yol almaya devam ediyoruz. Ancak yoğun yaşam şartları veya rutin yaşananlar bazen bizleri sıkıcı ve mutsuz kılabiliyor. Dolayısıyla bizleri bu düşüncelerden uzaklaştıracak, bazen farkındalığı adına giderek daha az önemsediğimiz bazı değerlerimizi tekrar hatırlatacak, kendimizle baş başa kalabileceğimiz, istasyonlarda gerçekleştirilen molalar misali zaman dilimlerine ihtiyaç duyuyoruz. Bu düşüncelerden hareketle hazırlayıp, katkı sağlamayı hedeflediğimiz programda, değişik sürpriz bölümlerle yaşama dair her zaman hatırlanması gereken değerlerimizi, mutluluk ve başarı formüllerimizi aktarmaya çalışıyoruz. Böylece katılımcılarımızın, yüksek özgüvenli, dinamik ve motive olmalarını amaçlıyoruz ”

İzleyenlerin, oldukça farklı ve ilgi çekici olarak nitelendirdikleri program, son derece sıcak ve keyifli bir atmosferde yaşandı. Program sonunda, Öğr.Gör.İbrahim Yenigün’e sunumundan dolayı, Teknik Bilimler MYO müdürü Doç.Dr.Azmi AKTACİR tarafından plaket takdim edildi.